Fundacja "Wypłyń na Głębię"

Zapisz się do newslettera,
aby być na bieżąco →

Projekt “Dobry Motyw”

Program profilaktyczny dla młodzieży

“Dobry Motyw” to nowatorski projekt profilaktyczny kierowany do młodzieży szkolnej. Jego celem jest ukazywanie alternatyw wobec uzależnień poprzez konstruktywne i twórcze spędzanie czasu oraz kultywowanie pasji do muzyki. Projekt kształtuje pozytywne wzorce zachowań wykorzystując do tego nowoczesną i wartością muzykę.W ramach projektu Fundacja “Wypyń na Głębię” zakupiła sprzęt muzyczny dla szkół z województwa opolskiego i małopolskiego, co stworzyło młodzieży warunki do pracy twórczej w specjalnie utworzonych szkolnych kołach muzycznych. Następnie pedagodzy i animatorzy kultury związani z Fundacją “Wypłyń na Głębię” zorganizowali konkurs dla uczniów szkół z terenów województwa opolskiego i małopolskiego. W ramach konkursu młodzież przygotowywała i nadsyłała utwory muzyczne, z których wyłonione zostały dwie najlepsze piosenki, do których zrealizowano profesjonalne teledyski.

Następnie laureaci konkursu zagrali profesjonalnie zrealizowany i zarejestrowany koncert on-line, zaś dzieła stworzone w ramach projektu zostały rozesłane do szkół jako materiały profilaktyczne ukazujące hip-hop jako twórczy sposób na propagowanie pozytywnych postaw wśród młodzieży szkolnej.

Projekt został zrealizowany przez Fundację “Wypłyń na Głębię” oraz sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020 .

Laureaci konkursu "Dobry Motyw"

LIL BĄKU - MALINKA

SAMCZEK - MARZENIA

Galeria zdjęć