Fundacja "Wypłyń na Głębię"

NASZE PROJEKTY

RODZINA WSZYSTKO ZWYCIĘŻY

Projekt bez nazwy

W ramach akcji „Rodzina Wszystko Zwycięży” nasza Fundacja przeprowadza działania promujące i upamiętniające Beatyfikację Rodziny Ulmów, która odbyła się 10 września 2023 roku w Markowej. Dzięki wakacyjnej edycji akcji, ponad 500 rodzin posiada już niepowtarzalne zdjęcie z Rodziną Ulmów. Na prośbę kolejnych rodzin i organizatorów katolickich wydarzeń akcja została przedłużona do końca roku. Oficjalne upublicznienie kolażu, złożonego ze zdjęć setek rodzin z każdego zakątka Polski, stanowić będzie ważne i symboliczne wydarzenie w ramach obchodów w roku 2024, ustanowionym przez Sejm RP “Rokiem Rodziny Ulmów”.

Wakacyjna odsłona akcji została sfinansowana ze środków Fundacji ORLEN.

Więcej informacji na stronie projektu: www.BeatyfikacjaUlmow.pl

  • nowoczesny program wspierający nauczanie katechezy w szkołach za pomocą nowoczesnej platformy e-learningowej
  • opracowany przez Fundację “Wypłyń na Głębię” we współpracy z ekspertami z dziedziny pedagogiki, katechezy, teologii oraz przeciwdziałania przestępczości
  • zawiera multimedialne materiały oraz zestaw profesjonalnych metod, narzędzi i gotowych scenariuszy lekcyjnych wspierających nauczanie katechetyczne
  • celem programu jest krzewienie wiary katolickiej w młodym pokoleniu i powstrzymanie obserwowanego spadku uczestnictwa w lekcjach religii
  • dedykowany katechetom, księżom i wychowawcom pracującym z młodzieżą

PATRONAT HONOROWY

Nic nie pociąga bardziej niż przykład. Proste moralizowanie nie jest dobrym sposobem wspierania więźniów czy młodocianych przestępców w zakładach karnych i ośrodkach wychowawczych. Liczne przykłady pokazują, że to zwyczajnie nie działa. Jednym z najmocniej oddziałujących na ludzi środkiem wychowawczym jest dobry przykład. Najczęściej przestępcy stają się przestępcami pod wpływem rodziny bądź środowiska. Ci, którzy chcą wyjść z uzależnień i drogi przestępczej potrzebują dobrego przykładu, który udowodni im, że ten cel jest możliwy do osiągnięcia. Muszą wiedzieć, że są tacy, którym się udało. Program profilaktyczny „Skazany na wolność” opiera się na inspirującym przykładzie popartym fachową wiedzą i doświadczeniem. To cykl 74 spotkań w zakładach karnych, ośrodkach poprawczych i wychowawczych w całej Polsce mający na celu pomoc więźniom i młodocianym przestępcom zerwać z kryminalną drogą i nałogami.

Przepis na sukces

Działania prowadzone wśród osób młodych, są niezwykle ważnym elementem radzenia sobie z negatywnymi zjawiskami powodującymi wzrost przestępczości. Artyści hip-hopowi, którzy stanowią głos pokolenia i w łatwy sposób nawiązują relację z młodymi ludźmi oraz pozyskują ich zaufanie, są najlepszym sposobem wpływania na ich postawy. Promujemy pozytywne wartości, zapobiegając rozwojowi przestępczości. Zmieniamy myślenie młodych ludzi i ich wychowawców. Pokazujemy alternatywy dla współczesnych, nieefektywnych rozrywek i marnotrawienia czasu, które często prowadzą do zejścia na drogę przestępczą. Dajemy młodzieży „Przepis na sukces”.

PARTNERZY

v1.3
v2.3
v3.3

Rodzina comeON

Młodzi ludzie w wieku szkolnym stoją przed wieloma wyborami, także tymi o wyborze partnera na całe życie. Wspomagamy młodych w podjęciu decyzji wstąpienia w związek małżeński oraz nieodkładaniu macierzyństwa i ojcostwa na później, przygotowując ich zarazem do nowych ról życiowych i społecznych. Współczesna kultura kwestionuje autorytety, w tym rodzinę, a założenie rodziny nie powinno być zależne od mass-mediów, mody czy negatywnej presji środowiska. Prezentowane w tym projekcie materiały filmowe stanowią gotową pomoc do prowadzenia lekcji wychowawczej lub zajęć z Przygotowania do Życia w Rodzinie. Pokazujemy realne rodziny – poprzez ich doświadczenia i wzajemne relacje budujemy pozytywny obraz małżeństwa – atrakcyjnej propozycji stylu życia w społeczeństwie. Małżeństwo jest ukazywane jako związek kobiety i mężczyzny, zawarty z miłości w celu wspólnego życia oraz budowania rodziny, która według wielu badań jest najważniejszym czynnikiem chroniącym, mającym pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne młodego człowieka.

PATRONAT HONOROWY

Projekt dofinansowany w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Po Pierwsze Rodzina!”. Materiał powstał w ramach zadania publicznego o nazwie “Cywilizacja Miłości. Projekt: Małżeństwo”.

Udział Fundacji w konferencji "Uwaga! Smartfon!

W dniu 6 czerwca 2023 pięciu pracowników i współpracowników Fundacji “Wypłyń na Głębię” wzięło udział w wydarzeniu pt. “Uwaga! Smartfon”. Konferencja odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Dofinansowanie otrzymane w ramach konkursu PROO5 pozwoliło na przygotowanie zestawów promujących Fundację (podręcznik, torba, notatnik, długopis) i dystrybucję ich na wydarzeniu.

WESPRZYJ NASZE PROJEKTY