Fundacja "Wypłyń na Głębię"

Fundacja “Wypłyń na Głębię” świętuje 5-te urodziny!

20 stycznia w warszawskim Centrum Kształcenia Daniel odbyło się wyjątkowe wydarzenie – jubileusz 5-tych urodzin Fundacji „Wypłyń na Głębię”. 5 lat istnienia Fundacji było okazją do nie tylko do wspólnego świętowania, ale przede wszystkim spotkania w gronie przyjaciół, darczyńców, ambasadorów, partnerów oraz wybitnych specjalistów z dziedziny edukacji, profilaktyki oraz psychologii  – jednym słowem tych, którzy pracują na rzecz młodego pokolenia.

Zebranych gości przywitał Piotr Szwędrowski, pełnomocnik Zarządu Fundacji „Wypłyń na Głębię”, który podkreślił misję fundacji, podsumował minione lata oraz podzielił się planami i marzeniami organizacji na przyszłość: – Już 5 lat jako Fundacja „Wypłyń na Głębię” towarzyszymy młodym ludziom w odpowiadaniu na życiowe pytania. Łączymy i wspieramy tych, którym leży na sercu dobro młodego pokolenia: uczniów, rodziców, nauczycieli oraz ekspertów. Dziś podsumujemy minione 5 lat, aby z konkretnymi wnioskami i zapałem przystąpić do dalszej pracy na rzecz dobrej przyszłości młodych w naszej ojczyźnie. Przed nami bardzo intensywny czas, ale jesteśmy na niego gotowi, ponieważ mamy wyjątkowy zespół, bardzo dobrze dobrane narzędzia cyfrowe, więc mam nadzieję, że to będzie kolejny piękny odcinek drogi i piękna przygoda dla nas wszystkim – zakończył prezentację.

Dla uczestników wydarzenia gospodarze przewidzieli również wiele atrakcji. Był czas na urodzinowy tort i poczęstunek, wyjątkowy muzyczny recital w wykonaniu piosenkarki Agnieszki Musiał i Jana Smoczyńskiego, kompozytora i producenta muzycznego, prezentację kolejnych planów i działań, ale co najważniejsze – czas na budowanie relacji i wiele inspirujących rozmów. – Mnie bardzo urzekło w podejściu fundacji to, że ona zajmuje się wszystkimi stronami, jeśli chodzi o zdrowie psychiczne. Uczeń nie jest wyjęty ze środowiska, tylko fundacja działa w całym środowisku ucznia. To, co robi fundacja, i to, co robią projekty przyszłości dla młodzieży to jest dotarcie do młodzieży w takiej formie, w jakiej ona lubi z informacjami, których nie dostaje w inny sposób. – mówiła Izabela Antosiewicz, trenerka talentów oraz autorka książek dla rodziców.

W czasie panelu podsumowującego działania fundacji wielokrotnie podkreślono, jak ważne jest dziś budowanie skutecznych narzędzi, które zmieniają życie nastolatków z całej Polski. – Myślę, że dużym wyzwaniem dzisiaj, które w dużej części fundacja już realizuje, jest korzystanie z nowoczesnych metod docierania do młodych ludzi. Poprzez atrakcyjną formę pokazuje ważne treści, sięga do tych metod, które są najbardziej skuteczne, ale także najbardziej atrakcyjne. Trzeba umiejętnie wcześnie wykrywać, przeciwdziałać i pomagać młodym ludziom wchodzić na taką pozytywną drogę rozwoju. To jest dzieło Fundacji „Wypłyń na Głębię.” – podkreślał Wojciech Kaczmarczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Wolności.

W takim dniu nie mogło zabraknąć serdecznych życzeń oraz wielu życzliwych słów przekazywanych przez przyjaciół oraz gości wydarzenia. – Życzę fundacji przede wszystkim rozwoju, bo jak na pięciolatka przystało, te 5 lat było bardzo ważne, kluczowe, ale wiążą z przejściem od dzieciństwa do młodości i to są pewnego rodzaju wyzwania. Życzę wam przede wszystkim rozwoju, wsparcia, dobrych warunków do pracy, wielu projektów, które pozwalają zacieśniać więzi ze sobą, ze społeczeństwem oraz wielu życzliwych ludzi, którzy rozumieją ideę i będą ją wspierać. – powiedział obecny na wydarzeniu dr Wiesław Poleszak, psycholog oraz prof. Akademii WSEI. Dr Halszka Witkowska, suicydolog oraz kierownik projektu „Życie warte jest rozmowy” dodała również jak ważna jest równowaga i troska o swój dobrostan: – Pomaganie drugiemu człowiekowi to jest maraton, a nie sprint. Życzę Wam harmonii, równowagi i umiejętności zadbania o siebie, aby się nie wypalić, aby móc drugiemu człowiekowi zawsze przyjść z pomocą.

Obserwacja potrzeb młodzieży, a także alarmujące raporty o pogarszającym się stanie psychicznym młodych ludzi stanowią dla fundacji nieustanną motywację do wytrwałego działania oraz budowania skutecznych narzędzi, jednak to nie byłoby również możliwe bez udziału Partnerów, Darczyńców i Przyjaciół Fundacji, co wielokrotnie podkreślał prezes Zarządu Fundacji: – Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim osobom wspierającym, Przyjaciołom, Darczyńcom czy innym życzliwym ludziom, którzy z nami współpracują. Bardzo Wam dziękuję za wsparcie, za zaufanie, za to, że jesteście z nami. Będę wdzięczny za dalsze kibicowanie, dalsze wsparcie, bo to dzięki Wam, po 5 latach jesteśmy w tym miejscu, w którym jesteśmy. – zakończył wystąpienie Piotr Szwędrowski.

Serdecznie zapraszamy do zobaczenia kilkuminutowej wideorelacji z jubileuszu 5-tych urodzin Fundacji „Wypłyń na Głębię”!