Fundacja "Wypłyń na Głębię"

Zostaliśmy partnerem konferencji „Uwaga! Smartfon”!

Jako Fundacja “Wypłyń na Głębie” zostaliśmy partnerami kolejnej już edycji konferencji „Uwaga! Smartfon”. Wydarzenie odbędzie się 6 czerwca 2023 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Tegoroczna edycja zostanie wypełniona wystąpieniami, panelami dyskusyjnymi, warsztatami oraz prezentacją raportu pt. „Cyfryzacja w polskiej edukacji” przygotowanego dla Instytutu Pokolenia.

“Chcemy ponownie udowodnić, że tworzymy jedyne w Europie miejsce dialogu, który poświęcony jest cyfryzacji i problemowi, jakim jest nadmierne korzystanie przez dzieci i młodzież z urządzeń ekranowych takich jak smartfon, tablet czy komputery. Chcemy, by wybitni specjaliści z zakresu pedagogiki, psychologii, psychiatrii oraz wiedzy o cyfrowych zagrożeniach, dzielili się swoją wiedzą i uświadamiali o tym, jak wielkie możliwości rozwoju daje dzisiejszy świat, ale także jak wiele jest niebezpieczeństw.” – piszą organizatorzy tego wydarzenia.

W ramach „Uwaga! Smartfon” odbędzie się siedem paneli dyskusyjnych poświęconych m.in. cyfryzacji edukacji, „uzależnieniu od ekranów”, cyfrowej higienie, kwestii smartfonów w szkołach, roli nowoczesnych technologii w życiu społecznym, które swoją obecnością zaszczycą wybitni eksperci z całego świata:
prof. Gary W. Small — autor bestsellerów “iMózg” i “Spod kozetki. O pewnym psychiatrze i jego najdziwniejszych przypadkach”.
prof. Manfred Spitzer — autor bestsellerów: „Cyfrowa demencja”, ”Epidemia smartfonów”, „Jak uczy się mózg”.
prof. Andrzej Zybertowicz — autor “Samobójstwo Oświecenia. Jak neuronauka i nowe technologie pustoszą ludzki świat” i “Cyber kontra real. Cywilizacja w techno-pułapce”.
Jednym z panelistów w temacie “Młodzieńczy bunt był zawsze, czy coś się jednak zmieniło?” będzie Piotr Szwędrowski – Pełnomocnik Zarządu Fundacji „Wypłyń na Głębię”.
Szczegółowe informacje na temat naszego wydarzenia znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.uwagasmartfon.pl.

Partnerami konferencji są również: NASK, Instytut Pokolenia. Mamy patronat Polskiego Towarzystwa Informatycznego, Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej i Filmoteki Narodowej – Instytut Audiowizualny. Patronat Honorowy objął Prezydent Miasta Katowice.