Fundacja "Wypłyń na Głębię"

Zakończenie pierwszego sezonu “Katechezy 2.0”!

Za nami wspólny czas realizacji 1. sezonu programu “Katecheza 2.0”. Przez ostatnie lata angażowaliśmy się w stworzenie innowacyjnego narzędzia, które pomogłoby Wam docierać do serc młodzieży. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami, udało nam się osiągnąć zamierzony cel!

Jako Fundacja “Wypłyń na Głębię” postanowiliśmy wyjść naprzeciw młodym ludziom i mówić do nich w sposób, który jest dla nich zrozumiały, a dodatkowo porusza zagadnienia, które nurtują ich dojrzewające serca. Chcieliśmy dotrzeć do nich, wiedząc, że ich zainteresowanie nauką religii słabnie. Zaniepokojeni obserwowanym kryzysem wiary i dramatycznie zwiększającymi się danymi statystycznymi, mówiącymi o braku uczestnictwa w szkolnych katechezach, postanowiliśmy podjąć kroki. 

Wraz z Waszą pomocą udało nam się stworzyć projekt, nad którym praca angażowała cały zastęp ludzi, których nie sposób wymienić! Od pomysłodawców, przez realizatorów, gości, rozmówców i Was, odbiorców, dla których ten projekt powstał. 

Dzięki Waszemu wsparciu i zainteresowaniu udało nam się opublikować aż 18 filmów stanowiących narzędzie pomocne podczas lekcji religii. Filmy te to nic innego jak osobne lekcje, które miały za zadanie poruszyć serca młodych ludzi poprzez treści w nich zawarte. 

Mamy nadzieję, że forma, na którą postawiliśmy, czyli współczesny język, wykorzystanie multimediów, świadectwa autentycznych osób, ułatwiła odbiór, a co więcej rozpaliła młode serca i pozostawiła w nich zainteresowanie lekcjami religii.

Kończąc 1. sezon programu pragniemy wyrazić swoją radość i serdecznie podziękować za wspólny czas spędzony przy jego realizacji! Dziękujemy za przychylny odbiór naszych działań. Co dziesiąty katecheta korzystał podczas lekcji z naszych materiałów. Mamy nadzieję, że nasza praca przyniesie liczne owoce w postaci serc o prawdziwej i mocnej wierze!

Nasza wdzięczność ukrywa się także za słowami zawartymi w teledysku BASTIONA, którego znacie właśnie jako prowadzącego BONUSY “Katechezy 2.0”.

Zapraszamy do wysłuchania:

Opublikowano w News