Fundacja "Wypłyń na Głębię"

Nagroda dla naszej Fundacji od Prezydenta RP!

Mija rok od dnia, w którym działalność Fundacji „Wypłyń na Głębię” została nagrodzona przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Nagroda dla organizacji pozarządowych            “Dla Dobra Wspólnego” trafiła do naszych rąk! Do tej pory gości w nas niezwykła wdzięczność i radość z powodu tego, że nasze inicjatywy, pomysły, trudy zostały docenione. I to w tak wyjątkowy sposób!

Nasza nagroda (…) jest wręczana tym, którzy dają serce, poświęcają się dla innych, myślą          o drugim człowieku, którzy w swoim życiu realizują misję niesienia dobra drugiemu człowiekowi” – powiedział Prezydent Andrzej Duda.

Otrzymanie nagrody tak wielkiej rangi to nie tylko poczucie zaszczytu, ale przede wszystkim obowiązku – by służyć dalej i przyczyniać się do szerzenia „dobra wspólnego”.

Czujemy odpowiedzialność za podjęte działania i nie chcemy w nich ustawać. Wręcz przeciwnie, dzięki nagrodzie złapaliśmy wiatr w żagle! W tym roku podjęliśmy szereg działań profilaktycznych na rzecz zdrowia psychicznego osób młodych, a jest to m.in.
wdrożenie do kilkudziesięciu szkół pierwszego w Polsce hybrydowego programu profilaktyki uniwersalnej “Dobry Temat”, zorganizowanie Ogólnopolskiej Konferencji zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży “Profilaktyka Połączeń”, w której wzięło udział łącznie ponad 4000 nauczyczycieli, wychowawców, dyrektorów szkół, pedagogów                i psychologów szkolnych. Czynnikami chroniącymi nasz dobrostan psychiczny                        i zapobiegającymi zachowaniom dysfunkcyjnym są również bliskie więzi, dlatego stworzyliśmy projekt “Rodzina comeON”, w którym odwiedzamy rodziny i ekspertów          w całej Polsce, żeby nauczyć się budować trwałe relacje. To jedynie kilka z projektów, które zrealizowaliśmy i nadal realizujemy w bieżącym roku.

Jednocześnie towarzyszy nam poczucie, że wyróżnienie, jakie otrzymaliśmy, to także ogromny ukłon w kierunku naszych darczyńców i przyjaciół Fundacji. Gdyby nie Wasze wsparcie, nie dotarlibyśmy do miejsca, w którym obecnie się znajdujemy, spełniając cele    i założenia naszej organizacji. Przepełnieni wdzięcznością za otrzymaną nagrodę – dziękujemy także Wam. Obyśmy mogli dalej działać na rzecz „dobra wspólnego”, realizując projekty edukacyjne i docierając z treściami profilaktycznymi do młodzieży w całej Polsce oraz do tych, którzy są odpowiedzialni za kształtowanie ich serc i umysłów.