Fundacja "Wypłyń na Głębię"

Listopad miesiącem profilaktyki – “Dobry Temat” w Świdniku!

Zagościliśmy w Świdniku! “Dobry Temat w Twoim mieście” – to właśnie nasz wkład w cykl spotkań i warsztatów realizowanych pod hasłem “Zdrowe więzi” w ramach tegorocznej edycji programu “Listopad miesiącem profilaktyki”.

To niezwykle ważne, że aż cały miesiąc wypełniony został działaniami profilaktycznymi, które zgromadziły szerokie grono odbiorców. A potwierdza to bogaty harmonogram działań pełen warsztatów, konferencji, szkoleń dla młodzieży, rodzin, psychologów, pedagogów

A o czym rozmawialiśmy? W temacie profilaktyki bardzo przemawiający do młodych jest przykład, dlatego chcieliśmy dotrzeć do nich mówiąc o własnym doświadczeniu i sprawdzonym sposobie radzenia sobie z trudnościami. Podzieliliśmy się własnymi historiami. Jasiek Mela opowiadał o czasie po tragicznym wypadku oraz o tym, jak pokonał wszystkie bariery i wkrótce po wypadku spełnił swoje marzenia zdobywając bieguny ziemi. A przedstawiciel Fundacji “Wypłyń na Głębię” opowiedział historię wyjścia z uzależnienia oraz o umiejętności i sile proszenia o pomoc.

“Każdy z nas ma jedno życie. Bywa nierówne i niesprawiedliwe. Rodzimy się w różnych rodzinach. Dostajemy życie z dobrodziejstwem inwentarza i to, co z nim zrobisz to Twój wybór i praca. Czasem myślimy, że do niczego się nie nadajemy. To bywa o wiele większym i bardziej ciążącym kamieniem niż fizyczna niepełnosprawność”mówił Janek Mela.

Cieszymy się, że byliśmy częścią tej interesującej inicjatywy i mogliśmy przyczynić się do promowania działań profilaktycznych wśród mieszkańców Świdnika.

Opublikowano w News