Fundacja "Wypłyń na Głębię"

Młodzież z całego województwa spotkała się z Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej

21 listopada podczas spotkania z Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej, mogliśmy zgromadzić cenne informacje, które usłyszeliśmy bezpośrednio od młodych, a które nazywały ich konkretne potrzeby i problemy, z którymi się zmagają.

Zagadnienie obecności hejtu w szkole, jego przyczyn i sposobów radzenia, kwestia posługiwania się telefonem i wykorzystanie technologii podczas lekcji, a także problem w zgłaszaniu się o pomoc do psychologa szkolnego to najważniejsze z tematów, które poruszyli młodzi.

Na co młodzież zwróciła uwagę?

Na konieczność zwiększenia kontroli agresywnych treści w sieci, potrzebę unowocześnienia sposobów prowadzenia lekcji przy użyciu najnowszych technologii, by zamiast nudzić angażowały i inspirowały, a także na to, że mimo złego stanu psychicznego uczniowie próbują sami radzić sobie z problemami, zamiast zaczerpnąć pomocy u psychologa, któremu nie są w stanie zaufać.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wydarzenia. Ubogaceni w nową wiedzę, możemy udoskonalić nasze starania i uwzględnić problemy poruszane przez młodych w tworzeniu naszych projektów niosących im pomoc.

Opublikowano w News