Fundacja "Wypłyń na Głębię"

Rocznica publikacji pierwszego odcinka “Katechezy 2.0”

Dziś mija DOKŁADNIE ROK od premiery pierwszego odcinka “Katechezy 2.0”!

To właśnie równo rok temu – 13 maja – w Święto Matki Bożej Fatimskiej – zawierzyliśmy nasze dzieło Maryi i rozpoczęliśmy misję wspierania katechetów w ewangelizacji i dostarczania wartościowych treści w nowoczesnej formie dla młodych ludzi.

Bardzo serdecznie dziękujemy za ten trudny, ale owocny rok wspólnej pracy. Przed nami – miejmy nadzieję – wiele nowych wspólnych przedsięwzięć na rzecz polskiej młodzieży – kolejne lekcje, wydarzenia oraz – miejmy nadzieję – nowe owoce naszych działań.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za to, że nadal możemy kontynuować nasze dzieło.

Również z tej okazji, właśnie dzisiaj, w dniu rocznicy uruchomienia platformy www.katechezadwazero.pl prezentujemy kolejny materiał dedykowany duchownym, katechetom, rodzicom i młodzieży.

Jest to rozszerzenie trzeciej lekcji naszego programu – BONUS o tytule “Talent”. Zapoznać się z materiałem można pod linkiem poniżej:

Co zrealizowaliśmy przez pierwszy rok działalności programu “Katecheza 2.0”?

-> Zgromadziliśmy w naszej społeczności prawie 3500 zarejestrowanych użytkowników! Oznacza to, że przez ostatni rok naszej działalności, dziennie przybywało do programu średnio niemal 10 katechetów dziennie. Jeśli każdy z Państwa prezentuje nasze materiały przynajmniej 20 młodym osobom, to oznacza to, że docieramy do prawie 70 000 młodych ludzi w całej Polsce!

-> Stworzyliśmy 6 lekcji zawierających pełnowartościowe materiały filmowe, muzykę, scenariusze lekcyjne, materiały dydaktyczne oraz interaktywne ankiety dla uczniów i katechetów
. Lekcje powstają w oparciu o podstawę programową nauczania religii w klasach 7 i 8 szkoły podstawowej i prezentują treści programowe w nowatorski sposób, dostosowany formą i językiem do młodzieży oraz współczesnych czasów.

-> Opublikowaliśmy 3 dodatkowe lekcje-bonusy rozwijające tematy z lekcji głównych

-> Przeprowadziliśmy rekolekcje zdalne on-line czyli “Rekolekcje Wielkopostne On-line z Katechezą 2.0” – w wydarzeniu wzięło udział prawie 1000 szkół, parafii i rodzin.

-> Uzyskaliśmy honorowy patronat Ministra Edukacji Narodowej

-> Nasz program został zarekomendowany przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski

->  I najważniejsze
: “Katecheza 2.0” spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem nie tylko wśród katechetów, duchownych, wychowawców, ale przede wszystkim uczniów

Wszystko to dla nas wielkie pokrzepienie, radość i utwierdzenie w tym, aby wytrwale stawiać kolejne kroki.

Dziękujemy, że jesteście z nami.