Fundacja "Wypłyń na Głębię"

Sezon wakacyjny a plany Fundacji

Sezon wakacyjny trwa w pełni. Kojarzy nam się ze słońcem i odpoczynkiem, na który często czekamy cały rok. Jednak to lato z oczywistych względów jest wyjątkowe. Wielu z nas mierzy się z wyzwaniami jakie stawia sytuacja związana z pandemią koronawirusa.

W stosunku do I kwartału 2020 r., darowizny na rzecz Fundacji “Wypłyń na Głębię” realizującej projekt “Katecheza 2.0”, spadły o prawie 40%. Mimo to, nie poddajemy się i kontynuujemy działania na rzecz polskiej młodzieży. W trakcie wakacji realizujemy materiały do dalszych cykli “Katechezy 2.0” oraz staramy się o Błogosławieństwa od kolejnych diecezji. Dostajemy dużo sygnałów zarówno od osób duchownych, jak i świeckich, świadczących o tym, że to dobry kierunek działania. Jeśli chcę Państwo wesprzeć nasze działania, można to zrobić poniżej:

Aktualnie trwają prace nad 3 i 4 odcinkiem cyklu “Katechezy 2.0”. Dodatkowo od września rozwijamy projekt o materiały uzupełniające – będziecie Państwo do każdej lekcji otrzymywać dodatkowe materiały rozwijające poszczególne zagadnienia wiary i przedstawiające bliżej naszych gości. Aby zrealizować wszystkie zamierzone cele w stu procentach niezbędne jest wsparcie finansowe Fundacji, szczególnie w tak trudnym okresie. Zachęcamy Państwa do wspierania projektu “Katecheza 2.0” pod tym linkiem.

Ponadto pracujemy nad kolejnymi projektami stricte profilaktycznymi, aby móc jeszcze szerzej “siać ziarno”, w tym nowym programem dla młodzieży, który będzie się ubiegał o status programu rekomendowanego w ramach PARPA (Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych). O szczegółach poinformujemy we wrześniu.

Dziękujemy za trwanie w naszej społeczności. Każde wsparcie udzielona w dowolnej formie, również – a przede wszystkim – poprzez modlitwę, daje nam siłę by budować lepszą przyszłość i wspierać kształtowanie pokolenia młodych polaków pełnych pasji, odkrywających i rozwijających swoje talenty, czerpiących radość z życia i otwartych na Boga i drugiego człowieka.

Życzymy udanych wakacji i zasłużonego odpoczynku.

Serdeczne pozdrowienia,

Fundacja “Wypłyń na Głębię”