Fundacja "Wypłyń na Głębię"

Drugi odcinek “Katechezy 2.0” już dostępny na naszej platformie.

Od 13 maja mogą Państwo korzystać z naszej platformy z darmowymi materiałami wspierającymi nauczanie katechetyczne młodzieży (pod adresem www.katechezadwazero.pl), zaś dzisiaj ma miejsce premiera drugiego odcinka cyklu “Katecheza 2.0”.

Drugi odcinek “Katechez 2.0”, tak jak pierwszy, wzbogacony jest materiałami dydaktycznymi, filmem, ćwiczenia do pracy z młodzieżą i ankietami. Lekcje można przeprowadzać on-line w prostu sposób udostępniając materiały uczniom.

Lekcje “Katechezy 2.0” dostępne są nieodpłatnie i w sposób nieograniczony, na naszej platformie, do której odnośnik zamieszczamy poniżej (aby korzystać z materiałów wystarczy zarejestrować darmowe konto):

Najnowszy odcinek cyklu porusza temat przypowieści o Synu Marnotrawnym i traktuje o relacji Boga z Jego dziećmi. Prowadzący program oraz jego ciekawi goście wprowadzą uczestników lekcji w tematykę za pomocą metod i języka adekwatnego do młodego pokolenia, dając jednocześnie świadectwa poparte własnymi doświadczeniami.

Mamy nadzieję, że materiały edukacyjne pomogą krzewić wiarę wśród młodych ludzi i ułatwią pracę wszystkim katechetom, duchownym, wychowawcom i rodzicom ewangelizującym młodzież.

Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą informację zwrotną (np. poprzez ankiety dla Państwa dostępne w panelu lekcji), abyśmy mogli wspólnie tworzyć skuteczne narzędzia w ramach programu “Katecheza 2.0”.

Dziękujemy za zainteresowanie projektem “Katecheza 2.0” i życzymy owocnego korzystania z materiałów.

Jesteśmy w trakcie zbierania środków na kolejne odcinki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – premiera trzeciego odcinka już na początku nadchodzącego roku szkolnego – 13 września. Zachęcamy aby podzielić się informacją o projekcie z potencjalnymi zainteresowanymi (np. wśród znajomych katechetów), tak aby przed nadchodzącymi wakacjami jak największa liczba uczniów mogła zaznajomić się z projektem “Katecheza 2.0”.

Serdeczne pozdrowienia,

Fundacja “Wypłyń na Głębię”